loading

Show info
Jarek Telenga

Copyright Jarek Telenga

O mnie

Nazywam się Jarek Telenga mieszkam w Mysłowicach – starym Górnośląskim mieście z głową Jana Chrzciciela w swoim herbie i miejscu zapłonu iskry rozpalającej wydarzenia Pierwszego Powstania Śląskiego. Urodziłem się w 1979 roku, który przyniósł również takie nowości ja pierwsza płyta kompaktowa (Philips) oraz pierwsza kobieta premier w Wielkiej Brytanii (Margaret Thatcher).

Swoją przygodę ze sztuką rozpocząłem w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Katowicach gdzie obroniłem dyplom w pracowni metaloplastyki. Następnie kontynuowałem szeroko rozumianą edukację w podwojach Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach na kierunku „wzornictwo przemysłowe” do obrony dyplomu w 2009 r. Każdą wolną chwilę spędzam ze swoim szkicownikiem, lubię zwierzęta – moją małą pracownie dzielę z ulubionymi kotami i raz na jakiś czas pieskiem małżonki.

Jestem również fanem 10-tej muzy w szczególności gatunku grozy ale również wyznawcą „Gwiezdnych Wojen”, 1/10 mojej pracowni to ekspozycja kolekcji figurek filmowych bohaterów. Fascynacja ta również ma przełożenie na aktywność zawodową poprzez pracę na planie filmowym w roli scenografa w grupie kolegów zapaleńców. Moją działalność wspiera również moja małżonka uczestnicząc/pomagając w moim hobby poprzez charakteryzacją aktorów w naszych projektach. Lubię rolki w wymiarze aktywności fizycznej ale również gastronomicznej w postaci ulubionych futomak’ów z łososiem i serkiem filadelfia. Najwięcej o mnie samym dowiecie się z mojej strony do korzystania z której raz jeszcze zachęcam

ⓒ Jarek Telenga